Ака уйӑхӗн 17- мӗшӗнче чӑваш чӗлхипе литератури декади уҫӑлчӗ. "Чӑваш ачи" конкурсӑн пӗрремӗш тапхӑрӗ иртрӗ. Ӑна ачасен тӑван чӗлхене вӗренес кӑмӑлне ҫӗклес, пултаруллӑ ачасене тупса палӑртас тӗллевпе йӗркеленӗ. Конкурса 5-6-мӗш классенче вӗренекен 6 ача хутшӑнчӗ. Ачасем хӑйсемпе паллаштарчӗҫ, викторина ыйтӑвӗсем ҫине хуравларӗҫ, тӗрлӗ темӑпа тухса калаҫрӗҫ. Хастар та пултаруллӑ ачасенчен ҫӗнтерӳҫӗ ята илме тивӗҫнӗ Шуряшкин А.(6а) тата Филиппова М. (6б) хула шайӗнче иртекен "Чӑваш ачи" конкурса хутшӑнӗҫ. Эпир вӗсене ӑнӑҫу сунатпӑр!
17 апреля в актовом зале школы состоялось торжественное открытие декады чувашского языка. Всех присутствующих поздравил руководитель ШМО учителей чувашского языка и литературы Николаева Н.М. Она познакомила с планом мероприятий декады. Декада чувашского языка насыщена разнообразными мероприятиями: открытые уроки учителей, организация и проведение детского творческого конкурса «Чǎваш ачи», игры, беседы, мастер-классы музейных работников Чувашии для обучающихся. Открытие декады в этом учебном году начали со школьного этапа городского конкурса "Чӑваш ачи". В конкурсе участвовали 5 обучающихся 6-х классов. Победители конкурса Шуряшкин А.(6а) и Филиппова М. (6б) представят нашу школу на городском этапе конкурса. В фойе школы на день открытия декады обучающиеся нашей школы познакомились с планом работы во время декады.
#сош40гЧебоксары